Kotva
Gymnázium a Střední průmyslová škola Duchcov - nové
Aktuality
Nabídka odborného kurzu Geotechniky
3.7.2020

Více informací ke kurzu naleznete zde (Velikost: 242.03 kB).

2.kolo přijímacího řízení
24.6.2020

7. 7. 2020 se bude konat 2. kolo přijímacího řízení do 1. ročníků oborů naší školy s nabídkou volných míst pro školní rok 2020/2021.

Více informací naleznete zde

2.kolo přijímacího řízení
24.6.2020

Ředitelka školy vypsala

Výsledky 1. kola přijímacího řízení
16.6.2020

Výsledky 1. kola přijímacího řízení pro jednotlivé obory školy naleznete pod příslušnými odkazy zde.

Výsledky pro osmileté gymnázium budou zveřejněny 17. 6. 2020 po 12 hodině.

 
 
Pro studenty

 

 

  

 

 

 

 
 
Zřizovatel

 
 
Mapa webu
A
A
A

Vážení rodiče,

Vloženo: 14.4.2020 | Autor: Abrhamova| Zobrazeno: 2328x |
máme za sebou měsíc domácího učení, z důvodu zavření škol. Domnívám se, že nastala doba prvního hodnocení výuky v nových podmínkách.

Nejprve si dovolím vyjádřit velký dík všem z vás, kteří si v této hektické době nacházíte pravidelně čas na pomoc vašim dětem při plnění úkolů.

Většina pedagogů zaznamenává kladné ohlasy ohledně zvolené formy a objemu opakovaného a zadávaného učiva od žáků i rodičů. Ale jsou i negativní, týkající se především nového učiva. Uvědomuji si, že tento způsob výuky je mnohem náročnější než běžné učení ve škole, a to nejen po stránce časové. Seznámení se s učivem, samotné vypracování úkolů a jejich odeslání, sledování výukových videí a také komunikace s vyučujícími vyžadují skutečně spoustu času a energie.

Chci vás poprosit o trpělivost, porozumění a nadhled. Přestože se snažíme dětem zprostředkovat nové informace a znalosti, moc dobře víme, že možnosti domácího studia jsou omezené, a že po návratu do školy bude potřeba se k probrané látce znovu vrátit, dovysvětlit ji, zopakovat a upevnit. Proto vám chci připomenout, že zadávané úkoly jsou cílené na samostatnou práci dětí. Vaším úkolem je především dětem vytvořit podmínky pro učení, nikoliv vlastní pedagogická práce.

K rozdílným schopnostem a dovednostem jednotlivých žáků je velice těžké optimalizovat zadávané učivo. Všichni vyučující si jsou vědomi složitosti výuky v domácím prostředí a našim cílem není žáky zahltit, otrávit ani odradit, naopak chceme žákům v době vynuceného uzavření doma nabídnout smysluplnou činnost.

Budu velmi ráda, když nám jakoukoliv formou dáte zpětnou vazbu.

Přeji všem sílu, zdraví a klidné zvládání každodenních povinností.

Jana Poláková