Kotva
Souhlasím, že tento web smí ukládat cookies
Aktuality
Školní průkaz ISIC
3.9.2020

Školní průkaz ISIC lze objednat do 2. 10. 2020. Bližší informace po kliknutí zde.

Plán činnosti na 1. pololetí 2020/2021
31.8.2020

K nahlédnutí zde.

Stránky tříd
Pro studenty

 

 

  

 

 

 

Zřizovatel

Mapa webu
A
A
A

Exkurze v Praze

Vloženo: 16.2.2020 | Autor: Holikova | Zobrazeno: 405x
13. 2. 2020 vyrazili žáci 2. a 3. ročníku oborů Stavebnictví a Technická zařízení budov na exkurze do Prahy.

Naším prvním cílem byl Rohanský ostrov, kde se nachází betonárna společnosti TBG Metrostav s.r.o., která se zabývá výrobou a dopravou betonových směsí a kde jsme měli možnost zaparkovat autobus na celý den. Protože nás bylo opravdu hodně, rozdělili jsme se na dvě skupiny. První skupina šla na exkurzi do betonárny, kde nás naši průvodci provedli kompletně celým provozem. Měli jsme možnost prohlédnout si skladování a dopravu kameniva i cementu a dalších surovin výroby. Ukázali nám strojní vybavení a podrobně popsali technologii výroby betonu a navštívili jsme také velín. Viděli jsme plnění automíchačů, které zajišťují dopravu čerstvého betonu na stavby. Exkurzi jsme zakončili prohlídkou zkušební laboratoře a dispečinku a také jsme si prohlédli některé výrobky. Druhá skupina vyrazila na obhlídku staveb v okolí. Prohlédli jsme si objekt Invalidovny, Butterfly AFI Karlín Business Centre, Futurama Business Park, Rezidenci Expo, Sun Tower a Libeňský most. Asi po hodině se skupiny vystřídaly.

 

Potom jsme se vydali pěšky podél Vltavy a přes Hlávkův most do jedné z dominant pražských Holešovic a památkově významné stavby z meziválečného období – funkcionalistického paláce Elektrických podniků, který nyní prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Hlavní stavbyvedoucí nás provedl celou stavbou, podrobně nám popsal průběh a postupy rekonstrukce. Měli jsme možnost prohlédnout si nové technologické vybavení a také zachovaný unikát – původní americkou vzduchotechnickou jednotku Carrier.

 

V odpoledních hodinách jsme se tramvají vrátili zpět k autobusu a vyrazili zpět do Duchcova.

 

Exkurze byly zajímavé a přínosné jak pro žáky, tak pro pedagogický doprovod, proto bychom za jejich umožnění rádi poděkovali Ing. Hobzovi a ostatním zaměstnancům TBG Metrostav a hlavnímu stavbyvedoucímu rekonstrukce Paláce elektrických podniků Ing. Růžkovi.

 

Ing. Vladimíra Holíková