Kotva
Gymnázium a Střední průmyslová škola Duchcov - nové
Česky
 
 
Aktuality
Přihlášky ke studiu
17.2.2020

Přihlášky ke studiu se přijímají po - čt od 6:30 h do 15:00 h, pá od 6:30 h do 14:00 h v sekretariátu školy. Od 15:00 h do 16:00 je možno odevzdat přihlášku ve vrátnici školy. Přihlášky lze také poslat poštou.

Konkursní řízení
6.2.2020

Rada Ústeckého kraje vyhlašuje konkursní řízení na obsazení pracovního místa ŘEDITELE/ŘEDITELKY. Více informací zde.

Přípravné kurzy na jednotné přijímací zkoušky
18.11.2019

Přihlášku a podrobné informace k přípravným kurzům najdete v sekci Pro uchazeče nebo kliknutím zde 

 
 
Pro studenty

 

 

  

 

 

 

 
 
Zřizovatel

 
 
Mapa webu
A
A
A

Mezinárodní geodetická soutěž International Geodetic Pentathlon - IG5 2019

Vloženo: 7.1.2019 | Autor: Abrhamova| Zobrazeno: 985x | Upravil: Abrhamova
V termínu 12. - 13. dubna 2019 proběhl mezinárodní geodetický pětiboj v Duchcově. Jednalo se o 14. ročník akce, která vznikla na SPŠ stavebné Oskara Winklera Lučenec. Autorem soutěže je Pavol Fodor.

 

 

 

Foto

   

 Video

 

 

Výsledková listina (Velikost: 470.66 kB)

 

 

 Letošního ročníku se zúčastnilo 32 soutěžních týmů z 17-ti škol z České republiky (Brno, České Budějovice, Duchcov, Letohrad, Opava, Ostrava, Praha), Slovenska (Banská Štiavnica, Lučenec, Nitra, Trenčín, Žilina), Polska (Krakov, Lublin) a Maďarska (Budapešť, Székesfehervár, Szombathely).

Trasa závodu začínala v Mostě u Kostela Nanebevzetí Panny Marie. Procházela přes rekultivace ve správě PKÚ kolem jezera Most do Mariánských Radčic. Dále pak přes část Lomu až na rekultivace ve správě SD. Cíl byl v zámecké zahradě v Duchcově. Celková délka trasy byla 16 km a maximální převýšení 85 m.

Soutěžní disciplíny -  byla tradičně horizontace a centrace TS na čas a přesnost, určení výměry mezi čtyřmi body pásmem, teoretický test spočívající v přiřazování 20-ti dvojic obrázků s přístrojovou technikou a výsledky zeměměřické činnosti, měření nivelačního převýšení a trigonometrické určení výšky sloupu s přístupnou patou pomocí pásma a digitálního teodolitu.

Soutěž se hodnotila jako vždy ve dvou kategoriích. První obnáší rychlost překonání celé trasy upravenou o přesnost na jednotlivých stanovištích. V této kategorii se na prvním a třetím místě umístilo Brno a na druhém Praha. Druhá kategorie je pouze přesnost na stanovištích neovlivněná během. Zde zvítězilo opět Brno a na druhém a třetím místě se umístily naše Duchcovské týmy.

Na soutěži se podílela celá řada lidí, počínaje pedagogickým sborem GSPŠ Duchcov a nepedagogických pracovníků, kolegů z dalších soutěžních škol,  dále současní studenti, odborníci především z řad bývalých absolventů, kteří tvořili rozhodcovské týmy na stanovištích a v neposlední řadě celá řada sponzorů, kteří soutěž podpořili finančními nebo hmotnými dary. Všem těmto ještě jednou děkujeme, že nám umožnili soutěž připravit a zrealizovat.

 

 

Odkaz na webové stránky autorů soutěže:   http://www.stavgeo.sk/o_ig5.php    

 

 

Sponzoři

 

   

 Katastrální úřad Most

  Ing. Jiří Mareška

 
     

 

 

Město Duchcov