Kotva
Gymnázium a Střední průmyslová škola Duchcov - nové
Aktuality
Třídní schůzky maturitních ročníků
25.2.2020

Vážení rodiče, zveme vás na třídní schůzky 4. ročníků, které se konají dne 12. března 2020 od 16.30 h v jednotlivých třídách školy.

Přihlášky ke studiu
17.2.2020

Přihlášky ke studiu se přijímají po - čt od 6:30 h do 15:00 h, pá od 6:30 h do 14:00 h v sekretariátu školy. Od 15:00 h do 16:00 se přijímají ve vrátnici školy. Přihlášky lze také poslat poštou. Uzávěrka je 1. 3. 2020.

Konkursní řízení
6.2.2020

Rada Ústeckého kraje vyhlašuje konkursní řízení na obsazení pracovního místa ŘEDITELE/ŘEDITELKY. Více informací zde.

Přípravné kurzy na jednotné přijímací zkoušky
18.11.2019

Přihlášku a podrobné informace k přípravným kurzům najdete v sekci Pro uchazeče nebo kliknutím zde 

 
 
Pro studenty

 

 

  

 

 

 

 
 
Zřizovatel

 
 
Mapa webu
A
A
A

Středoškolská soutěž v kybernetické bezpečnosti - úžasný úspěch našeho žáka

Vloženo: 30.12.2019 | Autor: Abrhamova| Zobrazeno: 337x | Upravil: Abrhamova
I v letošním školním roce se celá řada žáků naší školy zúčastnila „Středoškolské soutěže v kybernetické bezpečnosti“. V soutěži jde o ověření znalostí a schopností přesně v oblasti, která je obsažena v jejím názvu. Soutěž je organizována pro všechny studenty středních škol v České republice věkové kategorie 15 až 20 let, a to bez ohledu na zaměření školy a na skutečnost, zda se jedná o studijní obory zakončené maturitou či nikoliv.

Soutěž je postavená na několika vizích a cílech:

 • Zvyšovat povědomí mladé generace a tím i české populace o rizicích a hrozbách kybernetického světa a zábavnou formou přispět k zapojení středoškolských studentů do tohoto procesu.
 • Identifikovat mladé talenty v oblasti kybernetické bezpečnosti a umožnit jim jejich další rozvoj prostřednictvím kontaktů a spoluprací se špičkovými experty a pracovišti v České republice v oblasti kybernetické bezpečnosti a obrany.
 • Poskytnout informační podporu středoškolským pedagogům a metodikům prevence v této „nové“, dynamicky se měnící oblasti života nás všech.
 • Ověřit případně doplnit znalosti souvisejících s oblastí kybernetické a informační bezpečnosti.
 • Ověřit znalosti středoškolských studentů jednotlivých středních škol a porovnat je se znalostmi studentů jiných středních škol stejné kategorie nebo zaměření.
 • Přispět k naplnění cílů kategorie F Akčního plánu Národní strategie kybernetické bezpečnosti, a to zejména (a) navyšovat povědomí a gramotnost v otázkách kybernetické bezpečnosti u studentů středních škol; (b) přispět k modernizaci vzdělávacích programů na středoškolské úrovni; (c) podporovat přípravu expertů; (d) přispět k přípravě metodických materiálů pro učitele a (e) podporovat u studentů rozvoj talentu v oblasti kybernetické bezpečnosti ve spolupráci s vysokými školami.

Soutěž je rozdělena do tří kol:

 • První „OSVĚTOVÉ“ kolo probíhá elektronicky
 • Druhé „VÝBĚROVÉ“ kolo probíhá elektronicky
 • Třetí „FINÁLOVÉ“ kolo probíhá prezenčně

Nejúspěšnější účastníci obdrží nabídku k účasti na letním soustředění spoluorganizovaném ČVUT a Kybernetickým polygonem, Masarykovy univerzity v Brně. Nejlepší účastníci se budou moci kvalifikovat do Evropské kybernetické soutěže, která proběhne ke konci roku 2019 (ECSC 2019).

V rámci soutěže rovněž probíhají osvětové besedy pro školy, které splní jedno z následujících kritérií:

 • Ze školy se zúčastní soutěže alespoň 50 žáků
 • V krajských osvětových kolech se někdo ze školy umístí do třetího místa.

Skvělou zprávou je, že naše škola splnila druhé kritérium. Je milou povinností pogratulovat žákovi třídy 7.AG Vítězslavovi Vojtěchovi Buchalovi ke krásnému prvnímu místu, které vybojoval mezi 250 středoškoláky z Ústeckého kraje.

Zmíněná beseda proběhla v zaplněné učebně fyziky dne 10. prosince. Přednášet přijel Ing. Miroslav Nečas, PhD. z firmy TOVEK, která je jedním z partnerů kybernetické soutěže a již 25 let vyvíjí software, který je špičkou v oblasti analytického vyhledávání a zpracování informací z různorodých nestrukturovaných i strukturovaných zdrojů dat.

Přednáška byla plná zajímavých informací o bezpečnosti dat a o jejich dostupnosti a zneužitelnosti. Přednášející předvedl i konkrétní ukázky vytěžování dostupných dat pomocí SW. Na závěr zazněly informace o chystané mobilní síti 5G – o tom, co přinese a jaké důsledky bude mít v oblasti datové bezpečnosti.

Žáci odcházeli po dvou hodinách obohaceni o celou řadu zajímavých informací a, kdo ví – třeba soutěž a přednáška někoho nastartovala k žádané a velmi dobře placené kariéře v oblasti kybernetické bezpečnosti.

 

Autor: Ing. Stanislav Jakoubek