Kotva
Souhlasím, že tento web smí ukládat cookies
Aktuality
Výsledky 2. kola přijímacího řízení
7.7.2020

Výsledky 2. kola přijímacího řízení pro jednotlivé obory školy naleznete pod příslušnými odkazy zde.

Nabídka odborného kurzu Geotechniky
3.7.2020

Více informací ke kurzu naleznete zde (Velikost: 236.66 kB).

2.kolo přijímacího řízení
24.6.2020

7. 7. 2020 se bude konat 2. kolo přijímacího řízení do 1. ročníků oborů naší školy s nabídkou volných míst pro školní rok 2020/2021.

Více informací naleznete zde

2.kolo přijímacího řízení
24.6.2020

Ředitelka školy vypsala

Výsledky 1. kola přijímacího řízení
16.6.2020

Výsledky 1. kola přijímacího řízení pro jednotlivé obory školy naleznete pod příslušnými odkazy zde.

Výsledky pro osmileté gymnázium budou zveřejněny 17. 6. 2020 po 12 hodině.

Stránky tříd
Pro studenty

 

 

  

 

 

 

Zřizovatel

Mapa webu
A
A
A

Středoškolská soutěž v kybernetické bezpečnosti - úžasný úspěch našeho žáka

Vloženo: 30.12.2019 | Autor: Abrhamova | Zobrazeno: 591x
I v letošním školním roce se celá řada žáků naší školy zúčastnila „Středoškolské soutěže v kybernetické bezpečnosti“. V soutěži jde o ověření znalostí a schopností přesně v oblasti, která je obsažena v jejím názvu. Soutěž je organizována pro všechny studenty středních škol v České republice věkové kategorie 15 až 20 let, a to bez ohledu na zaměření školy a na skutečnost, zda se jedná o studijní obory zakončené maturitou či nikoliv.

Soutěž je postavená na několika vizích a cílech:

 • Zvyšovat povědomí mladé generace a tím i české populace o rizicích a hrozbách kybernetického světa a zábavnou formou přispět k zapojení středoškolských studentů do tohoto procesu.
 • Identifikovat mladé talenty v oblasti kybernetické bezpečnosti a umožnit jim jejich další rozvoj prostřednictvím kontaktů a spoluprací se špičkovými experty a pracovišti v České republice v oblasti kybernetické bezpečnosti a obrany.
 • Poskytnout informační podporu středoškolským pedagogům a metodikům prevence v této „nové“, dynamicky se měnící oblasti života nás všech.
 • Ověřit případně doplnit znalosti souvisejících s oblastí kybernetické a informační bezpečnosti.
 • Ověřit znalosti středoškolských studentů jednotlivých středních škol a porovnat je se znalostmi studentů jiných středních škol stejné kategorie nebo zaměření.
 • Přispět k naplnění cílů kategorie F Akčního plánu Národní strategie kybernetické bezpečnosti, a to zejména (a) navyšovat povědomí a gramotnost v otázkách kybernetické bezpečnosti u studentů středních škol; (b) přispět k modernizaci vzdělávacích programů na středoškolské úrovni; (c) podporovat přípravu expertů; (d) přispět k přípravě metodických materiálů pro učitele a (e) podporovat u studentů rozvoj talentu v oblasti kybernetické bezpečnosti ve spolupráci s vysokými školami.

Soutěž je rozdělena do tří kol:

 • První „OSVĚTOVÉ“ kolo probíhá elektronicky
 • Druhé „VÝBĚROVÉ“ kolo probíhá elektronicky
 • Třetí „FINÁLOVÉ“ kolo probíhá prezenčně

Nejúspěšnější účastníci obdrží nabídku k účasti na letním soustředění spoluorganizovaném ČVUT a Kybernetickým polygonem, Masarykovy univerzity v Brně. Nejlepší účastníci se budou moci kvalifikovat do Evropské kybernetické soutěže, která proběhne ke konci roku 2019 (ECSC 2019).

V rámci soutěže rovněž probíhají osvětové besedy pro školy, které splní jedno z následujících kritérií:

 • Ze školy se zúčastní soutěže alespoň 50 žáků
 • V krajských osvětových kolech se někdo ze školy umístí do třetího místa.

Skvělou zprávou je, že naše škola splnila druhé kritérium. Je milou povinností pogratulovat žákovi třídy 7.AG Vítězslavovi Vojtěchovi Buchalovi ke krásnému prvnímu místu, které vybojoval mezi 250 středoškoláky z Ústeckého kraje.

Zmíněná beseda proběhla v zaplněné učebně fyziky dne 10. prosince. Přednášet přijel Ing. Miroslav Nečas, PhD. z firmy TOVEK, která je jedním z partnerů kybernetické soutěže a již 25 let vyvíjí software, který je špičkou v oblasti analytického vyhledávání a zpracování informací z různorodých nestrukturovaných i strukturovaných zdrojů dat.

Přednáška byla plná zajímavých informací o bezpečnosti dat a o jejich dostupnosti a zneužitelnosti. Přednášející předvedl i konkrétní ukázky vytěžování dostupných dat pomocí SW. Na závěr zazněly informace o chystané mobilní síti 5G – o tom, co přinese a jaké důsledky bude mít v oblasti datové bezpečnosti.

Žáci odcházeli po dvou hodinách obohaceni o celou řadu zajímavých informací a, kdo ví – třeba soutěž a přednáška někoho nastartovala k žádané a velmi dobře placené kariéře v oblasti kybernetické bezpečnosti.

 

Autor: Ing. Stanislav Jakoubek