Kotva
Souhlasím, že tento web smí ukládat cookies
Aktuality
Výsledky 2. kola přijímacího řízení
7.7.2020

Výsledky 2. kola přijímacího řízení pro jednotlivé obory školy naleznete pod příslušnými odkazy zde.

Nabídka odborného kurzu Geotechniky
3.7.2020

Více informací ke kurzu naleznete zde (Velikost: 236.66 kB).

2.kolo přijímacího řízení
24.6.2020

7. 7. 2020 se bude konat 2. kolo přijímacího řízení do 1. ročníků oborů naší školy s nabídkou volných míst pro školní rok 2020/2021.

Více informací naleznete zde

2.kolo přijímacího řízení
24.6.2020

Ředitelka školy vypsala

Výsledky 1. kola přijímacího řízení
16.6.2020

Výsledky 1. kola přijímacího řízení pro jednotlivé obory školy naleznete pod příslušnými odkazy zde.

Výsledky pro osmileté gymnázium budou zveřejněny 17. 6. 2020 po 12 hodině.

Stránky tříd
Pro studenty

 

 

  

 

 

 

Zřizovatel

Mapa webu
A
A
A

Mezinárodní geodetická soutěž International Geodetic Pentathlon - IG5 2019

Vloženo: 7.1.2019 | Autor: Abrhamova | Zobrazeno: 1360x
V termínu 12. - 13. dubna 2019 proběhl mezinárodní geodetický pětiboj v Duchcově. Jednalo se o 14. ročník akce, která vznikla na SPŠ stavebné Oskara Winklera Lučenec. Autorem soutěže je Pavol Fodor.

 

 

 

Foto

   

 Video

 

 

Výsledková listina (Velikost: 459.63 kB)

 

 

 Letošního ročníku se zúčastnilo 32 soutěžních týmů z 17-ti škol z České republiky (Brno, České Budějovice, Duchcov, Letohrad, Opava, Ostrava, Praha), Slovenska (Banská Štiavnica, Lučenec, Nitra, Trenčín, Žilina), Polska (Krakov, Lublin) a Maďarska (Budapešť, Székesfehervár, Szombathely).

Trasa závodu začínala v Mostě u Kostela Nanebevzetí Panny Marie. Procházela přes rekultivace ve správě PKÚ kolem jezera Most do Mariánských Radčic. Dále pak přes část Lomu až na rekultivace ve správě SD. Cíl byl v zámecké zahradě v Duchcově. Celková délka trasy byla 16 km a maximální převýšení 85 m.

Soutěžní disciplíny -  byla tradičně horizontace a centrace TS na čas a přesnost, určení výměry mezi čtyřmi body pásmem, teoretický test spočívající v přiřazování 20-ti dvojic obrázků s přístrojovou technikou a výsledky zeměměřické činnosti, měření nivelačního převýšení a trigonometrické určení výšky sloupu s přístupnou patou pomocí pásma a digitálního teodolitu.

Soutěž se hodnotila jako vždy ve dvou kategoriích. První obnáší rychlost překonání celé trasy upravenou o přesnost na jednotlivých stanovištích. V této kategorii se na prvním a třetím místě umístilo Brno a na druhém Praha. Druhá kategorie je pouze přesnost na stanovištích neovlivněná během. Zde zvítězilo opět Brno a na druhém a třetím místě se umístily naše Duchcovské týmy.

Na soutěži se podílela celá řada lidí, počínaje pedagogickým sborem GSPŠ Duchcov a nepedagogických pracovníků, kolegů z dalších soutěžních škol,  dále současní studenti, odborníci především z řad bývalých absolventů, kteří tvořili rozhodcovské týmy na stanovištích a v neposlední řadě celá řada sponzorů, kteří soutěž podpořili finančními nebo hmotnými dary. Všem těmto ještě jednou děkujeme, že nám umožnili soutěž připravit a zrealizovat.

 

 

Odkaz na webové stránky autorů soutěže:   http://www.stavgeo.sk/o_ig5.php    

 

 

Sponzoři

 

   

 Katastrální úřad Most

  Ing. Jiří Mareška

 
     

 

 

Město Duchcov