Kotva
Gymnázium a Střední průmyslová škola Duchcov - nové
Aktuality
Třídní schůzky maturitních ročníků
25.2.2020

Vážení rodiče, zveme vás na třídní schůzky 4. ročníků, které se konají dne 12. března 2020 od 16.30 h v jednotlivých třídách školy.

Přihlášky ke studiu
17.2.2020

Přihlášky ke studiu se přijímají po - čt od 6:30 h do 15:00 h, pá od 6:30 h do 14:00 h v sekretariátu školy. Od 15:00 h do 16:00 se přijímají ve vrátnici školy. Přihlášky lze také poslat poštou. Uzávěrka je 1. 3. 2020.

Konkursní řízení
6.2.2020

Rada Ústeckého kraje vyhlašuje konkursní řízení na obsazení pracovního místa ŘEDITELE/ŘEDITELKY. Více informací zde.

Přípravné kurzy na jednotné přijímací zkoušky
18.11.2019

Přihlášku a podrobné informace k přípravným kurzům najdete v sekci Pro uchazeče nebo kliknutím zde 

 
 
Pro studenty

 

 

  

 

 

 

 
 
Zřizovatel

 
 
Mapa webu
A
A
A

Stáž studentů gymnázia Duchcov na VŠCHT Praha

Vloženo: 6.12.2019 | Autor: Abrhamova| Zobrazeno: 360x |
V rámci projektu Krušnohoří jsme navštívili VŠCHT Praha, kde jsme mohli na týden splynout s vysokoškolským životem, a nejen s ním, nýbrž i se studiem na fakultě FTOP.

Po vřelém přivítání od paní Mgr. Bc. Doležalové a pana Ing. doc. Ciahotného Scs., jsme se dozvěděli více o univerzitě a jejím fungování. Dále jsme prošli školením BOZP, na kterém jsme byli poučeni o práci v laboratoři. Navštívili jsme NTK, kde nás nejvíce zaujaly soukromé studovny. Zodpovědná studentka Daniela nám ukázala cestu na metro a kolej, na které jsme se ubytovali.

V laboratořích jsme se zabývali analýzou paliv. Pomocí kalorimetrie a elementárního složení jsme stanovovali obsah vody, popela, prchavé hořlaviny, uhlíku, vodíku, dusíku a síry, výhřevnost a spalné teplo dřevěných a slaměných pelet. Také jsme si vyzkoušeli chromatografii, díky které jsme analyzovali složení plynného paliva. Na to vše dohlížel pan Ing. Zdeněk Beňo, Ph.D., který nám vše podrobně vysvětlil a se vším nám poradil.

Jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit této stáže, protože nám umožnila zažít zajímavý týden, získat nové zkušenosti, poznat milé lidi a naučit se důležité věci pro naši budoucnost.

                                                              

Eliška Hozáková 7.AG, Pavlína Kupková a Anas Hamdi 8.AG