Kotva
Gymnázium a Střední průmyslová škola Duchcov - nové
Aktuality
Přípravné kurzy na jednotné přijímací zkoušky
18.11.2019

Přihlášku a podrobné informace k přípravným kurzům najdete v sekci Pro uchazeče nebo kliknutím zde 

Zájezd do Anglie
24.10.2019

Bližší informace naleznete zde.

Fotky ze 100. výročí škol
21.10.2019

Odkaz na fotky z výročí: https://gspsd1.rajce.idnes.cz/100_let_skol/. Video bude zveřejněno později.

Foto a video z oslav
11.10.2019

Upomínkové předměty z oslav 100. výročí jsou k dostání ve vrátnici školy. V pondělí 21. 10. bude zveřejněno video a fotografie.

 
 
Pro studenty

 

 

  

 

 

 

 
 
Zřizovatel

 
 
Mapa webu
A
A
A

Škola dostala čestné uznání

Vloženo: 27.11.2019 | Autor: Abrhamova| Zobrazeno: 154x |
4. 11. 2019 se na Gymnáziu a SPŠ Duchcov konala slavnostní akce spojená se stoletým výročím založení obou škol. Školu navštívil generální konzul Ruské federace v Karlových Varech Michail Ledeňov, představitelé Ruského centra vědy a kultury v Praze v čele s Ludmilou Nyklovou a předseda občanského sdružení „Kovčeg – Archa“ Anatolij Orlov. Pozvání také přijal starosta města Duchcova Mgr. Zbyněk Šimbera.

Hosty ve škole přivítala ředitelka školy Ing. Jana Poláková. V aule školy byla zahájena výstava fotografií sibiřského Chantymansijského autonomního okruhu Ruské federace. Studenti si připravili krátké vystoupení o Chantimansijském kraji v českém i ruském jazyce.

Generální konzul RF předal ředitelce školy čestné uznání a ocenil, že se ruský jazyk na gymnáziu vyučuje  bez přerušení již 70 let. Studenti od hostů obdrželi dárky v podobě knih a slovníků. Generální konzul Michail Ledeňov pozval studenty na Generální konzulát RF do Karlových Varů. Studenti se také chystají k návštěvě Ruského centra vědy a kultury v Praze.

 

Autor: Mgr. Jana Körschnerová