Kotva
Souhlasím, že tento web smí ukládat cookies
Aktuality
Informace Tady nic není :-(
Stránky tříd
Pro studenty

 

 

  

 

 

 

Zřizovatel

Mapa webu
A
A
A

KDO SE PLOUŽIL NA TURISTICKÉM KURZU

Vloženo: 24.6.2019 | Autor: Abrhamova | Zobrazeno: 882x
Všichni účastníci turistického kurzu mohli na cyklistickém výletě na Šumavě pozorovat jiné vyznavače jízdy na kole se stroji vybavenými přídavným elektromotorem umně schovaným v zesílené konstrukci rámu. Kde na sobě skrývá takový přídavný motor Mgr. Tereza Kodešová, se mi zjistit nepodařilo. Že ho ale někde má, je jasná věc. Bez něj by totiž nedokázala organizovat turistický kurz s takovým nasazením a elánem.

Zajistit ubytování, jídlo, dopravu, půjčení kánoí, sjet Otavu, vrácení kánoí, půjčení velkého množství kol, zdecimovat část žáků i kolegu, vrácení velkého množství kol i rozdělit a udržet skupiny na paintball, terénní koloběžky a lanové centrum, to je bezesporu logistický oříšek. Ne však takový jako zjistit, kolik je ve skupině čtyřiatřiceti lidí žádostí o bezlaktózovou, vegetariánskou, popřípadě bezvepřovou stravu včetně dosažení toho, aby si každý vzal jen to, co si objednal. To vše vykonávané ve svižném tempu, což je, aby bylo úplně jasno, opak mravně prohnilého ploužení, které je přirozeným životním projevem nezanedbatelné skupiny lidí, v případě mém dokonce vrcholnou výkonnostní kategorií.

Proploužil jsem se profesním životem několikrát až k turisťáku a můžu říct, že kurzy pořádané Terezou Kodešovou mají drive a razanci středního útočníka Realu Madrid, což ovšem mnozí účastníci neocení, ba ani nepoznají, neboť si toho pro samé ploužení ani nevšimnou.

Snad si ale aspoň všimli, že počasí nám výjimečně přálo – na vodu bylo teplo, na kola pod mrakem, jen ty koloběžky byly trochu náročnější a blátem postříkaná záda asi nelze jen tak přehlédnout.

Blátivé podloží šumavských rašelinišť bylo ostatně pro některé účastníky zájezdu natolik zajímavé, že se jej rozhodli podrobně prozkoumat a zaryli se do něj pro větší efekt po hlavě i s koly. Na sobě pak nesli po zbytek cesty celou řadu cenných preparátů vhodných pro biologická praktika s tématem vnitřní struktury slatiništních biotopů ve střední Evropě.

Je snad patrné, že až na některé události můžeme letošní turistický kurz v Sušici považovat za zdařilý. A pokud slečna Kodešová stihla i tu páteční svatbu, na kterou se dokázala už v autobuse nalíčit, aniž by připomínala portrét ženy od Willema de Kooninga, můžeme směle mluvit o absolutním úspěchu.

Ačkoliv jsem si jist, že Tereza Kodešová má zesílenou konstrukci (aby mohla dávat bodla a snášet fauly), pořád netuším, kde jen může mít ten přídavný elektromotor. 

 

foto: https://gspsd1.rajce.idnes.cz/Turisticky_kurz_2019/ 

 

Autor: Mgr. Bohdan Bušek