Kotva
Gymnázium a Střední průmyslová škola Duchcov - nové
Aktuality
Informace pro maturanty
9.5.2020

Od 11. 5. 2020 bude škola otevřena od 7:30 h.

Přijímací zkoušky pro rok 2020/2021
7.5.2020

Přijímací zkoušky pro ČTYŘLETÉ OBORY - 8. ČERVNA 2020, pro OSMILETÝ OBOR - 9. ČERVNA 2020. Všichni přihlášení obdrží pozvánku s dalšími instrukcemi.

Podrobné informace naleznete zde

Pro maturanty
7.5.2020

Podrobné pokyny k osobní přítomnosti maturantů ve škole od 11. 5. 2020 naleznete zde (Velikost: 14.29 kB).

Postup při hodnocení žáků za druhé pololetí
5.5.2020

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydalo dne 27. dubna 2020 vyhlášku, kterou stanoví způsob hodnocení výsledků vzdělávání žáků ve druhém pololetí školního roku 2019/2020.

Podrobnější informace zde (Velikost: 15.35 kB).

ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ O NEEXISTENCI PŘÍZNAKŮ VIROVÉHO INFEKČNÍHO ONEMOCNĚNÍ
5.5.2020

Ke stažení zde (Velikost: 275.21 kB).

Sdělení rodičům a žákům Gymnázia a Střední průmyslové školy Duchcov
5.5.2020

Vláda schválila usnesení, podle kterého bude od 11. května možná osobní přítomnost pouze žáků a studentů závěrečných ročníků středních škol, konzervatoří a vyšších odborných škol, a to zejména za účelem přípravy na maturitní a závěrečné zkoušky a absolutoria.  Docházka u výše uvedených nebude povinná, bude probíhat ve skupinách v maximálním počtu 15 osob.

Pro ostatní žáky zůstane škola do odvolání uzavřena.

Maturity, závěrečné a přijímací zkoušky
24.3.2020

MŠMT vydalo tiskovou zprávu. Více informací zde.

Upozornění
17.3.2020

Vzhledem k celorepublikové karanténě bude škola uzavřena.

Informace bude vedení školy a ekonomický úsek poskytovat prostřednictvím mobilních telefonů

uvedených na webu školy v sekci kontakty.

Jednotliví vyučující komunikují prostřednictvím e-mailu nebo aplikace Bakaláři.

Základní informace a změny budou aktualizovány dle situace.

 

Aktuální informace MŠMT k vyhlášení nouzového stavu v ČR
12.3.2020

Vláda svým usnesením ze dne 12. 3. 2020 vyhlásila nouzový stav a zakázala osobní přítomnost žáků a studentů při vzdělávání nebo studiu na:

- ZUŠ (nově),

- zájmové vzdělávání ve školských zařízeních pro zájmové vzdělávání (nově),

- jazykové školy (nově),

- jednoleté jazykové pomaturitní kurzy (nově),

- ZŠ,

- SŠ a konzervatoře,

- VOŠ.

Usnesení vlády o vyhlášení nouzového stavu nahrazuje mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 10. 3. 2020.

Usnesení vlády se týká všech žáků a studentů. Na základní škole se týká také přípravných tříd a přípravného stupně základní školy speciální. Netýká se osobní přítomnosti zaměstnanců ve školách a školských zařízení.

Materiály ke vzdělávání
12.3.2020

Odkazy na materiály ke vzdělávání zde.

Informace pro rodiče
11.3.2020

Vážení rodiče,

vzhledem k nejasné situaci ohledně délky omezení výuky ve škole jsme se rozhodli ukládat žákům na dobu vynucené nepřítomnosti ve škole domácí práci prostřednictvím webové aplikace Bakaláři nebo jiných el. aplikací.

Doufám, že návrat do školy bude žákům umožněn co nejdříve a probíhající školní rok nebude nijak výrazně narušen.

Sledujte, prosím, naše webové stránky a aplikaci Bakaláři, kde se dozvíte všechny podstatné informace.

Po dobu uzavření školy budou obědy ve školní jídelně automaticky odhlašovány a peníze zůstanou na účtu strávníka.

 
 
Pro studenty

 

 

  

 

 

 

 
 
Zřizovatel

 
 
Mapa webu
A
A
A

KDO SE PLOUŽIL NA TURISTICKÉM KURZU

Vloženo: 24.6.2019 | Autor: Abrhamova| Zobrazeno: 813x | Upravil: Abrhamova
Všichni účastníci turistického kurzu mohli na cyklistickém výletě na Šumavě pozorovat jiné vyznavače jízdy na kole se stroji vybavenými přídavným elektromotorem umně schovaným v zesílené konstrukci rámu. Kde na sobě skrývá takový přídavný motor Mgr. Tereza Kodešová, se mi zjistit nepodařilo. Že ho ale někde má, je jasná věc. Bez něj by totiž nedokázala organizovat turistický kurz s takovým nasazením a elánem.

Zajistit ubytování, jídlo, dopravu, půjčení kánoí, sjet Otavu, vrácení kánoí, půjčení velkého množství kol, zdecimovat část žáků i kolegu, vrácení velkého množství kol i rozdělit a udržet skupiny na paintball, terénní koloběžky a lanové centrum, to je bezesporu logistický oříšek. Ne však takový jako zjistit, kolik je ve skupině čtyřiatřiceti lidí žádostí o bezlaktózovou, vegetariánskou, popřípadě bezvepřovou stravu včetně dosažení toho, aby si každý vzal jen to, co si objednal. To vše vykonávané ve svižném tempu, což je, aby bylo úplně jasno, opak mravně prohnilého ploužení, které je přirozeným životním projevem nezanedbatelné skupiny lidí, v případě mém dokonce vrcholnou výkonnostní kategorií.

Proploužil jsem se profesním životem několikrát až k turisťáku a můžu říct, že kurzy pořádané Terezou Kodešovou mají drive a razanci středního útočníka Realu Madrid, což ovšem mnozí účastníci neocení, ba ani nepoznají, neboť si toho pro samé ploužení ani nevšimnou.

Snad si ale aspoň všimli, že počasí nám výjimečně přálo – na vodu bylo teplo, na kola pod mrakem, jen ty koloběžky byly trochu náročnější a blátem postříkaná záda asi nelze jen tak přehlédnout.

Blátivé podloží šumavských rašelinišť bylo ostatně pro některé účastníky zájezdu natolik zajímavé, že se jej rozhodli podrobně prozkoumat a zaryli se do něj pro větší efekt po hlavě i s koly. Na sobě pak nesli po zbytek cesty celou řadu cenných preparátů vhodných pro biologická praktika s tématem vnitřní struktury slatiništních biotopů ve střední Evropě.

Je snad patrné, že až na některé události můžeme letošní turistický kurz v Sušici považovat za zdařilý. A pokud slečna Kodešová stihla i tu páteční svatbu, na kterou se dokázala už v autobuse nalíčit, aniž by připomínala portrét ženy od Willema de Kooninga, můžeme směle mluvit o absolutním úspěchu.

Ačkoliv jsem si jist, že Tereza Kodešová má zesílenou konstrukci (aby mohla dávat bodla a snášet fauly), pořád netuším, kde jen může mít ten přídavný elektromotor. 

 

foto: https://gspsd1.rajce.idnes.cz/Turisticky_kurz_2019/ 

 

Autor: Mgr. Bohdan Bušek