Kotva
Souhlasím, že tento web smí ukládat cookies
Aktuality
Informace Tady nic není :-(
Stránky tříd
Pro studenty

 

 

  

 

 

 

Zřizovatel

Mapa webu
A
A
A

PLASY II

Vloženo: 18.6.2019 | Autor: Holikova | Zobrazeno: 550x
Další skupina žáků školy navštívila Plasy

Žáci 1. a 3. ročníku SPŠ oborů Technická zařízení budov a Geodézie a katastr nemovitostí spolu s vybranou skupinou žáků Gymnázia měli možnost projít expozici Stavitelství NTM a cisterciácký klášter v Plasech. Pro žáky byl připraven stejný program, jakého se zúčastnili v květnu žáci oboru Stavebnictví. 

Nejprve probíhala edukativní část v expozicích NTM – konkrétně v expozici STAVITELSTVÍ prezentující problematiku historického vývoje stavebních prvků, materiálů a konstrukcí, a v expozici STAVEBNĚHISTORICKÝ PRŮZKUM, kde se žáci mohli seznámit s postupy a metodami zkoumání historických staveb.

V odpoledním bloku absolvovali studenti hlavní prohlídkový okruh kláštera nazvaný KONVENT a expozici VODNÍ SYSTÉM objasňující speciální řešení základů budovy geniálním architektem Janem Blažejem Santini - Aichelem.

Přes mírné útrapy spojené s cestováním v "historickém" autobuse, kde všichni přestáli velmi teplé počasí bez klimatizace, si všichni účastníci celodenní programově náročnou exkurzi užili a odnesli si spoustu nových poznatků a vědomostí, které zúročí při studiu. Žáci SPŠ získali poznatky, které jsou spojeny zejména s jejich studijními obory. Žáci Gymnázia jistě nově nabité vědomosti uplatní v dějepise a možná i někdy v budoucnosti, pokud se někteří z nich rozhodnou studovat na vysoké škole stavebního směru.

Exkurze v Plasech byly financovány Krajským úřadem ústeckého kraje v rámci IKAP.