Kotva
Souhlasím, že tento web smí ukládat cookies
Aktuality
Informace Tady nic není :-(
Stránky tříd
Pro studenty

 

 

  

 

 

 

Zřizovatel

Mapa webu
A
A
A

POSLOUCHAL BY MÁCHA HIP HOP?

Vloženo: 16.6.2019 | Autor: Abrhamova | Zobrazeno: 2497x
Výtvarný kurz se měl nést ve znamení Máje, ale trochu se to zvrtlo....

Co bylo nejpozoruhodnější na letošním výtvarném kurzu? Pro mě?

Musím říct, že hned několik věcí.

Poprvé jsme vyzkoušeli novou lokalitu - městečko Sloup s bizarním skalním hradem, na němž toporně trčí figurína poustevníka civícího do dalekohledu, jako by vyhlížel nejméně Černou perlu, nás přijalo celkem přívětivě, obdobně jako rodina Studničkových, která vlastní penzion U (jak jinak) Studničků, kde jsme se ubytovali.

Poprvé jsme jeli společně s 2.B, která vyjela na kurz architektonické kresby pod vedením Ing. Arch. Jana Hanzlíka a celé dny zběsile kreslila krokve a pilastry, jako by všechny uštkl chřestýš kaplický nebo korálovka jiřičná.

Poprvé jsem narazil na tak silný odpor ke Karlu Hynku Máchovi.

Chudák Ignác. Psal romanticky rozervané básně, budoval rádoby rozervaný vztah se svou Lori a vcelku rozervanecky i zemřel. Exhumovali ho, přesouvali, fiktivní podobizny vymýšleli a nyní jej 6.A setře jako zaneřáděnou okenici. A čím si to vysloužil? Vysloužil si to tím, že se stal školním učivem! Zoufalec!

Jeho Máj byl hlavním tématem našeho kurzu. Ačkoliv to šlo zprvu těžko, nakonec jsme snad ten největší odpor překonali. I když za cenu toho, že některé malby s tématem zdí pokrytých vzkazy vyrytými vězněm na Bezdězu jsou za hranicí prezentovatelnosti. Dnešní Vilém by byl zjevně gangster jak se patří. Drze rapující hejsek se slovníkem dosahujícím maximální hustoty. Za muže (i ženy) však mluví činy a vzniklé práce jsou lepší než jakýkoliv komentář, škoda jen, že (nejen) kvůli technickým potížím není fotodokumentace kompletní.

No co se dá dělat. Hynku! Viléme! Jarmilo! WTF?!

 

foto: https://gspsd1.rajce.idnes.cz/Vytvarny_kurz_2019/

 

Autor: Mgr. Bohdan Bušek